BİZE SORUN
  • info@ikincielkralligi.com.tr
  • +90 543 854 50 21
  • +90 543 854 50 21

Spot Çarşısı

Spot Çarşısı

Spot Çarşısı

Spot Çarşısı arıyorsanız ya ucuz mal alacaksınız ya da spotçular hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsunuz. Spot Çarşısı web sitesindesiniz ve tam yerine geldiniz. Spot Çarşısı  spotçularından mal satın almadan önce bu yazımızı sonuna kadar okuyunuz.
Spot Çarşısı demek ucuz mobilyaların, ucuz beyaz eşyaların kısacası ucuza ev eşyalarının satıldığı çarşılardır.Bu yazımızda İstanbul genelinde bulunan   Spot Çarşısı üzerinde durmaya çalışacağız.
Evvele şu soruyu soralım: Spot Çarşısı içerisinden satın alınan mal güvenli mal mıdır ?
Cevap: Eğer satın aldığınız ürünün faturası var ise ve garantisi o malı satan Spot Çarşısı esnafının garantisi altında ise kesinlikle sorun yoktur. Spot Çarşısı mağazasından satın aldığınız beyaz eşya ile spotçular çarşısından satın aldığınız beyaz eşya arasında ki fark sadece fiyatıdır. Tabi ki Spot Çarşısı ürünü defolu değilse. İşte buraya dikkat !. Defolu ürün ayrıdır spot ürün ayrıdır. İkisini birbirine asla karıştırmayınız. Defolu beyaz eşya fabrikadan hatalı çıkan ürüne denir ki bu ürünlerin etrafında çizik ufak tefek kusur bulunur ve aynı şekilde üretici firmanın garantisi altındadır. Spot Çarşısı spot ürününün ise defolu ürünle asla bir bağlantısı yoktur. Spot ürün tıpkı mağazadan satın aldığınız ürün gibidir.
Spot beyaz eşya işiyle uğraşan herhangi bir mağazanın ya da herhangi bir firmanın, ana firmaya aylık olarak satış garantisi vermiş olduğu mal kadar kendi mağazasında satış yapamamasından dolayı; ana firmaya, imtiyazını ya da mal alış kredisini kaybetmemek adına toplu alanda; görünürde sermayesine veya zararına spotçu dükkanlara; spot beyaz işi yapan firmalara, spot tüccarlara mal satması sonucu meydana gelmiş bulunan düşük karla peşin çalışılan piyasaya kısaca spot piyasa adı verilmektedir…
Firmanın peşin satışlarda vadeliye ödeme imkanlarını kullandırarak beyaz eşyayı satması sonucu önceden zararına görünen, ama vadeli satış sonrasında daha yüksek karla parayı çevirmesi esasına dayalı toptan eşya alıcıların oluşturduğu piyasa verilen isimdir. Satılan bütün spot beyaz eşyaların fabrika tarafından garantisi var olan piyasadır.“
Görmüş olduğunuz gibi spot ürünler son derece güvenli ürünler olup defolu ürünlerle birbirine karıştırılmaması gerekmektedir. Spot Çarşısı spot piyasası üçkağıtçıların en bol miktarda görev yaptığı alanlardandır. Pek tabi ki namusuyla insanları kandırmadan iş yapan spotçu arkadaşları tenzih ederek bunları söylüyoruz.
Özellikle öğrencilerin bekarların dikkatine; çünkü Spot Çarşısı içerisinde alışveriş yapan, en fazla eşya satın alan bekarlar ve öğrencilerdir. Ailelerde söz konusu çarşılardan mobilya ve beyaz eşya gibi ürünler satın alır ancak çoğunluğu yukarıda ki 2 grup oluşturur.
Spot Çarşısı içinde bulunan bir spotçudan ürün satın almadan önce mümkünse nakliyesinin hemen o vakitte gerçekleşmesini sağlayınız. Yani bir buzdolabı satın aldınız, hemen arabaya attırınız ve spotçu ile birlikte evinize gidiniz.(satın aldığınız buzdolabı ile arabaya yüklenen malın aynı olduğunu kontrol ediniz) O size abi yarın götürelim filan diyecektir o zaman yarın gelin ve ürünle birlikte beraber gidin. 

Spot Çarşısı mağazalarından ürün satın alacaksanız tepeden tırnağa çarşıyı geziniz fiyat araştırmasını dikkatli yapınız birinin verdiği fiyat diğerinin verdiği fiyattan az olacaktır. Ya da bu esnafların içerisinde nakite sıkışmış Spot Çarşısı esnafları olabilir ve mallarını çok ucuz bir fiyata satabilir bunu da gezerek ve araştırarak öğrenebilirsiniz.
 

İkinci El Krallığı olarak Diyarbakır'da 21 yılı aşkın tecrübemizle güven temeline dayalı olarak; 2. el ev eşyası, otel malzemeleri alım satımı, restoran, cafe ve lokanta malzemeleri alım satımı, ikinci el endüstriyel mutfak ekipmanları, 2. el büro ofis mobilyaları, spot eşya alım satımı hizmeti vermekteyiz. 3500’ün üzerinde müşterimiz ile ve aynı sektörde faaliyet gösteren iş ortaklarımız ile kurduğumuz iş birliklerinde en önem verdiğimiz müşteri memnuniyeti en büyük gurur kaynağımızdır.

> > > >
Bizi Arayın