BİZE SORUN
  • info@ikincielkralligi.com.tr
  • +90 543 854 50 21
  • +90 543 854 50 21

Spot Beyaz Eşya Mağazaları

Spot Beyaz Eşya Mağazaları

Spot Beyaz Eşya Mağazaları

Spot Beyaz Eşya Mağazaları; yetkili satıcının elinde fazla olan veya satmakta zorlandığı ürünleri, değerinin altında bir fiyatla piyasaya sürmesi ile oluşan ürünlerdir. Spot Beyaz Eşya Mağazaları içerisinde bayii fiyatının altında bir rakama satılmasının sebebi de budur.

Konu tanımlama ile anlaşılabilecek bir konu olmadığı için bir örnek ile açıklamak daha faydalı olacaktır. X marka bir beyaz eşya bayisi aylık bir satış kotası ile çalışır ve bayiliğini yaptığı markanın örneğin çamaşır makinesinden 1 ay içinde belli adette almak zorundadır. Aldığı bu çamaşır makinelerini kısa süre içinde Spot Beyaz Eşya Mağazaları içerisinde satarak para kazanmak en azından bağladığı parayı geri almak ister.

Piyasa koşulları veya mevsimsel sebeplerden dolayı her ay bu çamaşır makinelerini son kullanıcıya satarak bitiremeyen bayii spot piyasaya yönelir. Spot eşya alan yerler ile iletişime geçer istediği kadar adette çamaşır makinesini satar. Tabii satış fiyatı da düşük olur. Çünkü satmak ve stoğunu eritmek zorundadır. Spot fiyatta bu şekilde ortaya çıkar. Bayii fabrikadan aldığı fiyatın altında satış yaptığı için spotçu bu ürünü ucuz alıp cüzi bir karla satar.

Spot Beyaz Eşya Mağazaları güvenilir mi? Spot Beyaz Eşya Mağazaları nerede?
Şöyle bir toparlamak gerekirse spot eşya demek, sıfır yani hiç kullanılmamış eşya demektir. Spot Beyaz Eşya Mağazaları spot olarak adlandırılmasının sebebi sadece fiyatının düşük olmasından dolayıdır. Dediğimiz gibi nakliye hasarlı veya defolu değildir. Spotçu ise bu eşyaların alım satım işleri ile uğraşan kişilere denir. Spot eşya alan yerler genelde spotçular çarşısı dediğimiz yerlerde olur. En çok bilinen ve tercih edilenleri Spot Beyaz Eşya Mağazaları spotçular çarşısıdır. 

Spot Beyaz Eşya Mağazaları olarak ne tür spot eşya alıyoruz?
Spot Beyaz Eşya Mağazalarının bir spot piyasası olabilir. Bizim işimiz genelde spot beyaz eşya, buzdolabı, çamaşır makinesi, klima, led televizyon, bulaşık makinesi gibi ürünlerdir. Ancak mobilya, gıda, otomotiv, tekstil gibi sektörlerde de bu şekilde bir piyasası oluşmaktadır. Spot Beyaz Eşya Mağazaları içinde aslında para ile alınıp satılan her eşya veya ürünün spotu bulunabilir. Sürekli karışan Spot Beyaz Eşya Mağazaları ve spot eşya arasındaki detayları şöyle bir toparlayalım isterseniz.

Spot Beyaz Eşya Mağazaları ikinci el mağaza eşya ile arasındaki farklar neler?
•     Spot Beyaz Eşya Mağazaları civarında satılan spot ürün sıfırdır. Hiç kullanılmamış paketi açılmamıştır. Özellikle vurgulamak da fayda var revizyonlu eşya da spot değildir. Çünkü paketi açılmış, tamir görmüş veya taşıma esnasında ufak tefek darbe almıştır.

•     Spot Beyaz Eşya Mağazaları içinde satılan spot ürün garantisi başlamamış üründür. Yani kurulumu yapılmamıştır. Çok kısa süre de olsa, servis tarafından kurulumu yapılmış her eşya ikinci el olarak adlandırılır. Tabi ki çok kullanılmış eşyalar ile kıyaslanmaz ancak sıfır olarak da değerlendirilemez. İkinci el eşyanın ise garantisi yoktur.
•     Spot Beyaz Eşya Mağazaları spot ürün faturalıdır, ikinci el eşya da fatura kesilmez, gider pusulası verilir.

Yukarıda detaylı şekilde anlattıklarımızın dışında size verilecek her bilgi yanlıştır. Hiç kafanızı karıştırmayın. Spot Beyaz Eşya Mağazaları mağazasında artık revizyonlu ürün bulma ihtimaliniz de çok düşüktür. Sigorta firmalarının taşıması esnasında darbe alan, tamir görüp satışa sunulan eşyalarda olabilir. Ancak her markada böyle bir satışa rastlanmaz. Art niyetli kişi veya firmalar kullanılmış eşyaları elden geçirdikten sonra size sıfır diye satmak isteyebilir bunlara kanmayın ve dikkatli olun. Umarız faydalı bir makale olmuştur.

İkinci El Krallığı olarak Diyarbakır'da 21 yılı aşkın tecrübemizle güven temeline dayalı olarak; 2. el ev eşyası, otel malzemeleri alım satımı, restoran, cafe ve lokanta malzemeleri alım satımı, ikinci el endüstriyel mutfak ekipmanları, 2. el büro ofis mobilyaları, spot eşya alım satımı hizmeti vermekteyiz. 3500’ün üzerinde müşterimiz ile ve aynı sektörde faaliyet gösteren iş ortaklarımız ile kurduğumuz iş birliklerinde en önem verdiğimiz müşteri memnuniyeti en büyük gurur kaynağımızdır.

> > > >
Bizi Arayın